Blog

2111-2018

GİZLİLİK VE ŞARJ DÜŞMANI GOOGLE UYGULAMALARI

Günümüzde birçok arama motoru bukunmaktadır. Ama ilk akla gelen ve en çok kullanılan Google’dir. Google’nin de kendi içinde birçok uygulaması bulunmaktadır. Google Drive, Gmail, Haritalar, Play Kitaplar, Play Filmler, Play Oyunlar en çok bilinen Google uygulamalarıdır. Ancak en çok merak edilen konulardan bir tanesi bu uygulamaların güvenli olup olmadığıdır.

Yakın zamanda bir sosyal medya uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini bir şirkete sattığı ve uygulamadaki bir özellikten uygulama kapalı olduğunda bile bizi dinleyip ona göre kullanıcıların önüne reklam çıkardığı iddia edilmişti. Ardından bu iddia ispatlanmış ve kullanıcıların uygulamalara karşı  güveni azalmıştı.

Google en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri olduğu için aynı şüpheler Google içinde düşünülmeye başlandı. Google’nin uygulamalarında şüpheye düşmemek istiyorsanız dikkat etmeniz  gereken iki şey vardır. Özel bilgiler ve şarj süresi.

Google’nin Haritalar gibi uygulamaları konum gibi özel bilgiler istemekte ve şarjı çabuk bitirmektedir. Bu yüzden bu uygulamaları kullanırken dikkatli olmak gerekir. Onun dışında Google  ile ilgili gizlilik tehlikesi yaratan bir durumla karşılaşılmamıştır.

Son olarak gizlilik şüphesi uyandıran uygulamaların, en çok şarj yiyen uygulamalar olduğu unutulmamalıdır.

logo 0506 804 03 40 7 /24 Destek Hattı E:Mail: info@gozwebtasarim.com

Altınay Caddesi 31/2 Altındağ / ANKARA


Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?