Blog

2111-2018

GOOGLE PLAY STORE ÇALIŞMIYORSA NE YAPMALI?

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımız kolaylaşmaya başladı. Artık iletişim, zamanlama ve eğlence alanlarında cep telefonu ya da tabletlerimizdeki uygulamalarda rahatlıkla işlerimizi hallediyoruz. Ancak cep telefonu ya da tabletler ilk alındığında bütün uygulamalar içinde yüklü olmuyor. Zaten böyle birşeyin olması da mümkün değil! Çünkü on binlerce uygulama var. Çoğu birbirine benzer ve hepsi ihtiyacımız değil. O yüzden ihtiyacımız olan uygulamaları biz seçiyoruz ve telefonumuza yükleyip, kullanmaya başlıyoruz. Peki nereden yüklüyoruz? Cihazınız android ise Google Play Store’de yüklemeniz gerekir. Ancak bazı durumlar da Google Play Store hata vermekte ve açılmamaktadır.

Bu problemle ilgili birçok çözüm yolu var. Ancak kelime kalabalığı yapmaya da gerek yok! Birazdan bahsedeceğimiz yöntemle bu problemi rahatlıkla halledebilirsiniz. Üstelik uygulaması da çok kolay!

İlk olarak telefon ya da tabletinizin ayarlar kısmına girin. Ardından uygulamalar ve bildirimlere dokunun. Açılan ekranda tüm uygulamalar diye bir kısım göreceksiniz. O kısma dokunun. Önünüze cihanızındaki bütün uygulamaların listesi çıkacak. Orada Google Play Store’yi bulun ve üzerine dokunun. Ekrana uygulama bilgileri gelecektir. Sol üst kısımda bulunan durdurmaya zorla, ardından da sağ alt köşede bulunan verileri sil ve önbelleği temizle kısımlara dokunun. Son olarak telefonunuzu kapatın ve tekrar açın.

 

logo 0506 804 03 40 7 /24 Destek Hattı E:Mail: info@gozwebtasarim.com

Altınay Caddesi 31/2 Altındağ / ANKARA


Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?